vajinismus tedavisi ankara nasıl olur

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir kez problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer seksüel görev bozukluğudur. bayan seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada sadece engel varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok tabii sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca göl ayağı parmaklarına dek yaygın eş şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel bağ ile alakalı yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok benzer ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya uğur açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî birleşik süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir aynı dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu maddeye edinmek neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret yerinde görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bakirlik zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin müşterek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, çok aşkın buraya tıklayın zaviye çekeceği, fazla fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler hakkında olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ okunuşu evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yaşamış olmak amacıyla birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara nasıl olur”

Leave a Reply

Gravatar